Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X
Çalışan Anneler ve Emzirme Düzeni

Çalışan Anneler ve Emzirme

 

Hamilelik iznim sona ermek üzere ve bebeğimi emzirmeye devam etmek istiyorum. Hem çalışan bir kadın hem de süper bir anne olmak mümkün mü? Kendimi bu konuda nasıl organize edebilirim?

22.11.2019

İşe geri dönmek ve emzirmeye devam etmek annelerin sıklıkla karşılaştığı bir zorluktur. İş yükünün artması, aylarca bebeğinizle dip dibe yaşadıktan sonra ondan ayrılmanın verdiği hüzün, yorgunluk, stres: her şey emzirmenin zor olacağını gösteriyor olabilir. Ancak, biraz kararlılık ve iyi bir organizasyon ile bebeğinizi emzirmeye devam edebilirsiniz. Hem bebeğiniz hem de sizin için harcadığınız çabaya değer ve siz işe geri döndükten sonra çocuğunuzla aranızdaki yakın ilişkinin devamını sağlar.

 

Anne sütü nasıl sağılır ve saklanır

İşe geri döndüğünüzde, sabahları yoğun olabileceğiniz göz önünde bulundurulduğunda, öğlenleri sütünüzü sağmayı deneyin. Anne sütünü koyduğunuz biberonları soğuk kalmasını sağlayacak termal çantada ya da buz kutusunda taşıyın. Eve ya da kreşe gittiğinizde bunları hemen buzdolabına koyun. İşteyken, iş vereninizle yaptığınız anlaşmaya bağlı olarak, sütünüzü sakin bir yerde ve mümkünse düzenli olarak sağın. Bu ritüel, rahatlamanızı sağlayacak ve bu şekilde bırakma refleksini kolaylaştıracaktır. Eğer çocuğunuza yakın bir yerde çalışıyorsanız, size yasal olarak verilen bir saatlik emzirme hakkından faydalanın ve bebeğinizi emzirin.

Eğer bu mümkün değilse, dünyanın en iyi stres karşıtı çözümü olan akşam emzirmelerini kaçırmamaya çalışın!

Başlarda bebeğinizle aranızda olan ortak yaşam, zaman içinde, eskisi kadar yoğun ama dünyanın geri kalanına daha açık olan yeni bir ilişkiye doğru evrilecektir.

 

Nahoş sızıntılara dikkat!

Utanç verici süt lekelerinden kaçınmak için, iş yerinde her zaman yedek bir sütyen ve üst bulundurun. Aynı zamanda gün içinde ve sütünüzü sağdıktan sonra düzenli olarak değiştirebileceğiniz, göğüs ucu koruyuculardan ya da tek kullanımlık göğüs pedlerinden alabilirsiniz. İş yerinizde bu durum biraz alışılmışın dışında gibi gözükse de, ihtiyacınız olacak tüm emzirme aksesuarlarına sahip olmanız önemlidir.

Daha fazlasını oku

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.