Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X
babalar için bebek bakımı

Babalar için; bebek bakımına giriş

 

Eğer yıllar önce birisi bana baba olacağımı söyleseydi kesinlikle inanmazdım... Başta biraz çekingen olsam da tüm hayatımı küçük hazineme adamaktan inanılmaz mutluyum.

13.01.2020

“Benim babam bir kahraman!” Evet, benden bahsediyor! (Hemen hemen) mükemmel olduğumu söylemeliyim. Bez değiştirme, doyurma, ninni söyleme... Ben modern bir babayım ve hem iş toplantılarında hem bebekle ilgili konularda rahatım. Bu noktada eşim bana çok şey öğretti. Banyo sıcaklığından pusetin farklı pozisyonlarına kadar her konuyu bana açıkladı.  Küçük meleğimle ilgilenmekten çok mutluyum!

 

Bebek nasıl tutulur?

İlk başta onu inciteceğimden korkabilirsiniz ancak kendinize güvenin.  Bebeğinizin hassasiyete ihtiyacı vardır bu yüzden her zaman güvende hissetmesi için onu nazikçe kaldırın. Yan tutma, tek elimde tutma, dizlerimde tutma,  ya da dikkatlice omuzda tutma... Tüm bu tutma pozisyonlarında uzman olabilirsiniz. Hatta bir kere bebeği dışarı çıkarmak için ana kucağını bile deneyebilirsiniz. Acemice geçen birkaç dakikanın ardından, yanınızdan geçen insanların sevecen gülüşleri keyfinizi yerine getirecek ve kısa zamanda hem siz hem de bebeğiniz kendinizle gurur duyacaksınız!

 

Bebekle nasıl oynanır?

Bebeğinizi doyurmak, yatırmak ve ninni söylemek güzel ama  en çok onunla oyun oynamayı tercih edebilirsiniz. Eşinizin ve sizin farklı yöntemleriniz  olabilir. Annesi öğretici oyunları tercih ederken siz eğlenceli oyunlar peşinde olabilirsiniz. 
 

Daha fazlasını oku

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.