Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

sufle tarifi

6-12 ay

10 Aylık Bebeklere Sebze Sevdiren Sihirli Sufle Tarifi

ZorlukKolay

Porsiyon Sayısı1

Hazırlama Süresi15dk

Pişirme Süresi15dk

Toplam süre30dk

İçindekiler

Sihirli Sufle (10. aydan sonra)

  • 200 g ıspanak
  • 50 g kuru soğan
  • 50 ml light süt
  • 30 g light kaşar peyniri

Sihirli Sufle

Sevgili anneler, 12. aydan sonra sebze konusunda oldukça seçici olan bebeklerimize karşı mücadeleye devam ediyoruz. Yine sebze sevdiren bir tarifle karşınızdayız. Tarifimizin içerisinde ıspanak var. Ispanak bizim için çok değerli bir sebze. Biraz küçük parçalarla kesiyoruz. Evet, tavamıza zeytinyağımızı ekliyoruz. Hemen akabinde soğanımızı ekliyoruz.  Soğan ve sarımsağı artık 12. aydan sonra lütfen tariflerimizde sık sık kullanalım. Çünkü bebeklerinizin bağışıklığı için oldukça önemli. Soğan ve sarımsak bebeğinizin bağışıklık sistemini güçlendirir. Sonrasında hemen ıspanaklarımızı ekliyoruz. Ispanak ısıl işlem gördüğü anda beşinci dakikadan itibaren hemen pişmeye başlamış oluyor. Besin değerini kaybetmemesi için daha uzun süre pişirmemelisiniz. İçerisine süt ekliyoruz. 50 ml kadar süt ekliyoruz ve sütümüzle beraber 5 dakika pişiriyoruz. Ispanaklarımız yumuşadıktan sonra daha fazla pişirmeden minik kaplara, ısıya dayanıklı kaplara yerleştiriyoruz. Tavada kalan yeşil sütümüzü de ekliyoruz çünkü onda şu anda çok özel sebze suyumuz var. Ve kaşar peynir, yağı azaltılmış kaşar peynirimizi ekliyoruz. Hazırlamış olduğumuz bu tarifi 5 dakikada 180 derece önceden ısıttığımız fırında pişiriyoruz. Fırından harika kokular mı geliyor? Evet, çok güzel kokular geliyor. Hadi çıkaralım suflelerimizi. Ve suflelerimiz hazır, afiyet olsun.

ÖNEMLİ NOT

Bebekler için en iyisi anne sütüdür. Emzirme, bebeklerin en iyi şekilde beslenmelerini ve hastalıklardan korunmalarını sağlar. Emzirme hazırlığı ve devamlılığı için annelerin gebelik sürecinde ve doğumdan sonra dengeli beslenmesi önemlidir. Kısmi olarak biberonla beslenmeye geçilmesi veya diğer besinlerin verilmesi emzirmeyi negatif etkileyebilir. Emzirme bir kez kesintiye uğradığı zaman geri dönüşü zordur. Emzirmenin mümkün olmadığı ya da yetersiz olduğu durumlarda yetkili sağlık profesyoneline danışılmalıdır. Sağlık profesyoneli tarafından bebek ya da devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.

ÖNEMLİ DUYURU 

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.