Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

çılgın püre tarifi

6-12 ay

7-12 Ay Bebekler için Çılgın Püre Tarifi

ZorlukKolay

Porsiyon Sayısı1

Hazırlama Süresi10dk

Toplam süre10dk

İçindekiler
  • 10 g yulaf ezmesi (un halinde)
  • 10 g organik üzüm pekmezi 
  • 10 g muz

Çılgın Püre

Sevgili anneler, 7. aydan sonra bebeklerinize hem besleyici hem de lezzetli ara öğün alternatifleri yaratmak adına size çok keyifli bir tarif hazırladık. Tarifimiz çok basit, içerisinde muzumuz var. Yarım muz kullanıyoruz. Muzun yüksek potasyum içeriği bebeğinizin kalbinin çok daha sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır. Önce muzumuzu çatalla eziyoruz, isterseniz blender’dan da geçirebilirsiniz. Özellikle yumuşak, kremsi bir kıvama gelmesi bizim için çok önemli çünkü bebeğinizin rahatlıkla tüketmesi adına bu önemli bir detay. Yulafımızı da incecik blender'dan geçirip karıştırıyoruz. Yulaf bebeklerinizin sindirim sistemine dost bir tahıldır. Son lezzet katıcı ve sağlık katıcı besinimize geldik: pekmez. Üzüm pekmezimizi de ekliyoruz ve böylelikle içerisine bitkisel demir de eklemiş olacağız. Hepsini karıştırıyoruz. Bebekleriniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye böyle lezzetli, sağlıklı tarifler yaratmak en büyük vazifemiz. Sevgili anneler, afiyet olsun, bebekleriniz sağlıkla büyüsün.

ÖNEMLİ NOT

Bebekler için en iyisi anne sütüdür. Emzirme, bebeklerin en iyi şekilde beslenmelerini ve hastalıklardan korunmalarını sağlar. Emzirme hazırlığı ve devamlılığı için annelerin gebelik sürecinde ve doğumdan sonra dengeli beslenmesi önemlidir. Kısmi olarak biberonla beslenmeye geçilmesi veya diğer besinlerin verilmesi emzirmeyi negatif etkileyebilir. Emzirme bir kez kesintiye uğradığı zaman geri dönüşü zordur. Emzirmenin mümkün olmadığı ya da yetersiz olduğu durumlarda yetkili sağlık profesyoneline danışılmalıdır. Sağlık profesyoneli tarafından bebek ya da devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.

ÖNEMLİ DUYURU 

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.