Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

pizza omlet tarifi

12-24 ay

12 Aylık Bebekler için Pizza Omlet Tarifi

ZorlukOrta

Porsiyon Sayısı1

Hazırlama Süresi20dk

Pişirme Süresi10dk

Toplam süre30dk

İçindekiler
  • 20 g haşlanmış kelebek makarna
  • 1 yumurta 
  • 2 adet light üçgen peynir
  • 50 ml light süt
  • 1 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • 50 g ıspanak
  • 20 g kırmızı kapya biber

Pizza Omlet

Pizza tadında bir omlet hazırlayacağız. Pizza omletimizin içerisinde yumurta, süt ve makarna var, Yumurta harika bir demir ve protein kaynağıdır. Özellikle et tüketmeyen çocuklar için içerisine kattığımız yumurtayla  çok güzel bir demir kaynağı omlet hazırlayacağız. Öncelikle bir adet yumurtamızı kırıyoruz. İçerisine sütümüzü ekliyoruz. İki adet üçgen peynir ekliyoruz. Özellikle light peynir tercih etmeliyiz, çünkü normalde çok yağlı bir peynir, light'ları daha ideal yağ miktarına sahip. Ve hepsini çırpıyoruz. Böylece yumurtamızı hazırladık, şimdi tavamıza zeytinyağımızı koyuyoruz. Hemen üzerine ıspanağımızı ekliyoruz. Sonrasında kırmızı biberimiz ekliyoruz ve beraber soteliyoruz. Sebzelerimiz rengini çok fazla kaybetmeden içerisine makarnamızı ekliyoruz. Tam buğday makarnası tercih etmeye özellikle özen gösterin. Böylelikle bebeklerinizin iştah kontrolüne çok iyi destek olmuş olacaksınız. Yumurtamızı ekliyoruz ve kısık ateşte ağzı kapalı bir şekilde 10 dakika kadar pişiriyoruz. Pizza omletimizden harika kokular geliyor. Şu anda tarifimiz hazır. Ve karşınızda pizza omletimiz, afiyet olsun.

ÖNEMLİ NOT

Anne sütü bebekler için en iyisidir. Dünya Sağlık Örgütü, annelerin bebeklerini yaşamlarının ilk 6 ayında sadece emzirilmesini ve emzirmenin mümkün olduğu kadar devam ettirilmesini önermektedir.
SMA OPTIPRO 3, 1 yaş üzerindeki bebek ve küçük çocukların özel beslenmesi ve diyetinin bir parçası olarak kullanılan devam sütüdür. Anne sütü yerine geçmez. Sağlık profesyoneli tarafından devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.  Bilgi niteliğindedir, daha detaylı bilgi için doktorunuza danışınız.

ÖNEMLİ DUYURU

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.