Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

tırtıl pilavı tarifi

12-24 ay

12 Aylık Bebekler için Tırtıl Pilavı Tarifi

ZorlukOrta

Porsiyon Sayısı1

Hazırlama Süresi20dk

Pişirme Süresi15dk

Toplam süre35dk

İçindekiler
  • 15 gram maş fasulyesi
  • 15 gram esmer pirinç
  • 50 gram tavuk
  • 50 gram havuç
  • 30 gram kuru soğan
  • 5 gram zeytinyağı
  • 20 ml sıcak su

Tırtıl Pilavı

12 aydan büyük bebeklerimiz için hazırlayacak olduğumuz içerisine biraz sebze, biraz protein katıyoruz ve hazırladığımız pilavların besleyici değerini daha da artırıyoruz. Şimdi bugün size hazırlayacağımız tırtıl pilavımızın içinde hem pirincimiz var, hem maş fasulyemiz var, hem havucumuz var, hem de soğanımız var ve protein kaynağı olarak da tavuğumuz var. Sırasıyla öncelikle zeytinyağımızı ekliyoruz tavamıza, sonrasında hemen soğanımızı ekliyoruz. Çok fazla kavurmadan ve yağımızı da dumanlandırmadan şöyle bir çeviriyoruz. Üzerine tavuk göğsümüzü ekliyoruz ve beraber soteliyoruz. Tahıl tercihlerinizde pirincinizi artık lütfen çocuklarınız için daha besleyici olması açısından esmer pirinç veya bulgur tercih edin. Sonrasında tarifimize havucumuzu ekliyoruz. Havuç, A vitamini kaynağımız, bebeklerimizin gözleri için çok önemli.  Hemen karıştırıyoruz yine ve üzerine sırasıyla haşlamış olduğumuz maş fasulyemiz ve yıkayıp bir miktar suda beklettiğimiz esmer pirincimizi ekliyoruz. Ve hepsini karıştırıyoruz. Üzerine bir miktar su ekliyoruz sevgili anneler ve pilavımızın pişmesi için kapağını kapatıp bir 15 dakika bekliyoruz. Ve pilavımız hazır, artık tabağınızı da süslemek ve güzel bir sunumla bebeğinize sunmak sizin elinizde. Afiyet olsun.

ÖNEMLİ NOT

Anne sütü bebekler için en iyisidir. Dünya Sağlık Örgütü, annelerin bebeklerini yaşamlarının ilk 6 ayında sadece emzirilmesini ve emzirmenin mümkün olduğu kadar devam ettirilmesini önermektedir.  SMA OPTIPRO 3, 1 yaş üzerindeki bebek ve küçük çocukların özel beslenmesi ve diyetinin bir parçası olarak kullanılan devam sütüdür. Anne sütü yerine geçmez. Sağlık profesyoneli tarafından devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır. Bilgi niteliğindedir, daha detaylı bilgi için doktorunuza danışınız.

ÖNEMLİ DUYURU 

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.