Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

12 Aylık Bebekler için Güç Köftesi Tarifi

12-24 ay

12 Aylık Bebekler için Güç Köftesi Tarifi

ZorlukKolay

Porsiyon Sayısı1

Hazırlama Süresi15dk

Pişirme Süresi15dk

Toplam süre30dk

İçindekiler
  • 50 gram tavuk göğüs eti
  • 30 gram light kaşar peyniri
  • 20 gram ince bulgur
  • 50 gram pırasa
  • 5 gram zeytinyağı

Güç Köftesi

Anne köftesi yapmak anneliğin şanındandır. Şimdi çocuklarımız için sağlıklı bir köfte yapacağız, köftemiz için bu sefer kırmızı et yerine tavuk kullanacağız. Tavuk çocukların kalp damar sağlığı açısından önemli bir protein kaynağıdır. Tavuğumuzu blender'dan geçiriyoruz ince ince. Elimizle güzel yoğurmaya başlıyoruz. İçerisine soğan yerine pırasa katıyoruz. Böylelikle çocuklarımızı pırasayla da tanıştırmış olacağız. Ve ekmek yerine de ince bulgur katıyoruz, bulgurun besin değeri oldukça yüksek olduğu için bulguru tercih ediyoruz. Böylelikle çok daha besleyici ve tok tutucu bir köfte olacak. En son biraz da kalsiyum ekleyelim, yani kaşar peynir. Tekrar yoğurmaya devam ediyoruz. İçerisine bir miktar nane katabilirsiniz, bir miktar kimyon katabilirsiniz. Pişme sırasında çok az miktarda tuz ekleyebilirsiniz, iyotlu olması bizim için çok önemli. En son içine çok az da zeytinyağı ekliyoruz. Ve yağlı kağıdın üzerine çorba kaşığı büyüklüğünde şekillendirerekten koyuyoruz. Ve köftelerimiz hazır, 170 derece önceden ısıttığımız fırında 15-20 dakika pişiriyoruz. Ve fırından harika kokular geliyor. Karşınızda güç köftesi... Çocuklarınız 70 yaşına geldiğinde bile bu köftenin lezzetini unutmayacak. Afiyet olsun.

ÖNEMLİ NOT
Anne sütü bebekler için en iyisidir. Dünya Sağlık Örgütü, annelerin bebeklerini yaşamlarının ilk 6 ayında sadece emzirilmesini ve emzirmenin mümkün olduğu kadar devam ettirilmesini önermektedir.
SMA OPTIPRO 3, 1 yaş üzerindeki bebek ve küçük çocukların özel beslenmesi ve diyetinin bir parçası olarak kullanılan devam sütüdür. Anne sütü yerine geçmez. Sağlık profesyoneli tarafından devam sütü önerildiği durumda hazırlama talimatlarına uygun şekilde kullanılmalıdır.
Bilgi niteliğindedir, daha detaylı bilgi için doktorunuza danışınız.

ÖNEMLİ DUYURU

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.