Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
bu Ürün tipini paylaş
X

DEVAM SÜTLERİ 6- 12 Ay

SMA OPTIPRO 2 Devam Sütü (800g)

  ÖNEMLİ NOT:
  Anne sütü bebekler için en iyisidir ve emzirme devam edebildiği kadar devam etmelidir. SMA® OPTIPRO® 2, 6-12 ay arasındaki bebeklerin özel beslenmesi ve diyetinin bir parçası olarak kullanılan devam sütüdür. Anne sütünün yerine geçmez. İlk 6 ay boyunca anne sütü yerine kullanılmamalıdır. Tamamlayıcı beslenmeye geçme kararı sadece anne ve çocuk beslenmesi üzerine uzmanlaşmış tarafsız bir sağlık çalışanı tarafından çocuğunuzun büyüme ve gelişim
  ihtiyaçları doğrultusunda verilmelidir.

  STANDART BESLENME TABLOSU

  UYARI: SMA® OPTIPRO® 2’yi bebeğinizin beslenmesinden hemen önce ve tek seferde sadece bir biberon hazırlayınız. Sadece ürünün içinde bulunan ölçeği kullanınız. Hazırladıktan hemen sonra bebeğinizi besleyiniz ve kullanım önerilerini dikkatle uygulayınız. Bebeğinizi beslerken mutlaka tutunuz ve yalnız bırakmayınız.

  6 ay 210 7 5
  7-9 ay 210 7 3 - 4
  10-12 ay 210 7 2 - 3

  Standart Beslenme Tablosu ortalama ihtiyaçlara dayanan genel bir kılavuzdur. Bebeğinizin önerilen miktarlardan daha az ya da çok devam sütüne ihtiyacı olduğunu düşünürseniz yetkili sağlık çalışanına danışınız. 1 ölçek 4.5 gram toz devam sütü içerir. 30 ml suya bir ölçek SMA® OPTIPRO® 2 ilave ediniz.

  KULLANIM ÖNERİLERİ

  • Bebeğinizi besledikten sonra artan formülü tekrar kullanmayınız.
  • Biberondaki devam sütüne yiyecek eklemeyiniz.
  • Devam sütünü mikrodalga fırında ısıtmayınız. Isı dağılımı eşit olmayabilir ve bebeginizin ağzı yanabilir.
  • Özel ölçek, kutu ilk açıldığında folyonun üzerinde bulunur. Sonraki kullanımlarda, ölçeği ürünün hazırlanması bölümünde gösterildiği gibi kapak altındaki özel bölüme yerleştiriniz.

  SAKLAMA KOŞULLARI

  • Ürünü serin ve kuru bir yerde saklayınız.
  • Kutu açıldıktan sonra ürünün tazeliğini korumak için kutuyu plastik kapağıyla kapalı tutunuz.
  • Açılmış kutuyu 3 hafta içinde kullanınız.
  • Yüksek sıcaklıkta uzun süre bekletmekten kaçınınız.
  • Uygun olmayan hazırlama ve saklama şekli sağlığa zararlıdır.

  HAZIRLANMASI

  HAZIRLAMA İLE İLGİLİ TÜM TALİMATLARA ÖZENLE UYMANIZ BEBEĞİNİZİN SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEMLİDİR.

  1. Ellerinizi iyice yıkayın.
  2. Biberonu, biberon başlığını ve kapağı iyice temizleyin.
  3. Kullanana kadar kaynamış suyun içerisinde bırakın.
  4. İçme suyunu beş dakika kaynatın ve soğuması için bekletin.
  5. Beslenme tablosunda önerilen miktarda hazırladığınız ılık sudan koyun.
  6. Yalnızca ürünün içinden çıkan ölçeği kullanın ve fazlasını kutunun iç kısmında bulunan ölçek tutacağında sıyırın.
  7. Beslenme tablosunda önerilen miktarda toz formül ekleyin.
  8. Kullanımdan sonra ölçeği resimde gösterildiği gibi kutunun içerisinde asılı şekilde saklayın.
  9. Biberonu kapatın ve toz tamamen çözünene kadar iyice çalkalayın.
  10. Her kullanımdan sonra açılmış kutuyu sıkıca kapatın.

  İçindekiler

  Yağsız süt, demineralize peyniraltı suyu (süt ürünü), maltodekstrin, bitkisel yağlar [palm olein, düşük erusik asitli kolza, hindistancevizi, ayçiçek, antioksidan (L-askorbilpalmitat)], demineralize peyniraltı suyu permeatı (süt ürünü), laktoz (süt ürünü), sitrik asidin kalsiyum tuzları, uzun zincirli çoklu doymamış yağlar [balık yağı-dokosahekzanoik asitçe zengin (DHA), mantar yağı-araşidonik asitçe zengin (ARA), ayçiçek yağı-yüksek oleik asitli, antioksidan (alfa-tokoferol, L- askorbilpalmitat)], emülgatör (soya lesitini), ortofosforik asidin potasyum tuzları, ortofosforik asidin kalsiyum tuzları, magnezyum klorür, vitamin C (sodyum L-askorbat), sodyum sitrat, sodyum klorür, sitrik asidin potasyum tuzları, demir-II sülfat, çinko sülfat, vitamin E (DL-alfa tokoferol asetat), pantotenik asit (D-pantotenat, kalsiyum), asitliği düzenleyici (sitrik asit), niasin (nikotinamid), bakır sülfat, vitamin B1 (tiamin mononitrat), vitamin A (retinil asetat), vitamin B6 (pridoksin hidroklorür), vitamin B2 (riboflavin), potasyum iyodür, folik asit, vitamin K (fitomenadion), D-biotin, sodyum selenat, vitamin D3 (kolekalsiferol), vitamin B12 (siyanokobalamin).

  Vitamin Kaynağı
  A, D, E, K, C, B1, B2, B12

  Alerjenler

  Süt, soya ve balık yağı içerir.

  Besin bilgisi

  EnerjikJ/kcal281/67
  Yağg3,2
  Doymuş yağg1,3
  Tekli doymamış yağg1,1
  Çoklu doymamış yağg0,6
  Karbonhidratg8,3
  Şekerlerg4,8
  Proteing1,29
  Tuz*g0,058
  Vitaminler
  A Vitaminiµg-RE71,2
  D Vitaminiµg1,1
  E Vitaminimg α-TE1,3
  K Vitaminiµg5,8
  C Vitaminimg11,4
  Tiamin (B1 Vitamini)mg0,122
  Riboflavin (B2 Vitamini)mg0,175
  Niasinmg0,59
  B6 Vitaminimg0,075
  Folik asitµg15,5
  B12 Vitaminiµg0,161
  Biotinµg2
  Pantotenik Asitmg0,739
  Mineraller
  Sodyummg23,2
  Potasyummg74,3
  Klormg48,4
  Kalsiyummg76,2
  Fosformg48,4
  Magnezyummg6,9
  Demirmg0,9
  Çinkomg0,7
  Bakırmg0,05
  Manganmg0,008
  Flor ≤mg0,008
  Selenyumµg1,4
  İyotµg16,1

  1 ölçek yaklaşık 4,5 g toz devam sütü içerir. *Bildirilen tuz miktarı sadece ürünün doğasında bulunan sodyum kaynaklıdır.

  *Nestlé'nin anne sütü üzerine yaptığı araştırmalara dayanarak geliştirilmiş protein teknolojisi OPTIPRO®, bebeğinizin ihtiyaçlarına uygun miktarda ve kalitede protein içeriği sağlar. SMA® OPTIPRO® 2, anne sütü ile beslenmenin mümkün olmadığı durumlarda,6-12 ay arası bebeklerin beslenmesinin bir parçası olarak kullanılan devam sütüdür. İçeriğine, bebeğinizin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilen besin öğeleri ilave edilmiştir. Vitamin A, D, E, K, C, B1, B2 ve
  B12 kaynağıdır.

  ÖNEMLİ DUYURU

  Dünya Sağlık Örgütü, bebeğin ilk 6 ay boyunca yalnızca anne sütüyle beslenmesini önerir. Nestlé bu öneriyi ve sağlık uzmanınız tarafından önerildiği şekilde tamamlayıcı gıdalara başlandıktan sonra da emzirmenin sürdürülmesini tamamen destekler..

  Anne sütünün bebek hastalıklarına karşı mükemmel dengeli beslenme biçimini sunması nedeniyle, doğum sonrasında bebeğin beslenmesi için en iyi yöntem anne sütü ile beslemedir.

  Anne sütü ile beslememeyi tercih etmeniz durumunda, söz konusu karardan geri dönülmesinin zor olduğu hususunu lütfen aklınızdan çıkarmayınız. Bebek maması kullanımının, dikkate alınması gereken sosyal ve mali sonuçları bulunmaktadır. Kısmi bir şekilde biberonla emzirmenin başlatılması temin edilen anne sütünü azaltacaktır.

  Bebek sağlığı açısından ortaya çıkabilecek riskleri önlemek üzere, bebek mamasının her zaman, etikette açıklandığı şekilde hazırlanması, kullanılması ve saklanması gerekmektedir.

  Bebeğinizi nasıl besleyeceğinize karar verme aşmasında ve anne sütü için hazırlık yapılması ve anne sütünün devam ettirilmesi konusunda daha fazla bilgi almak üzere sağlık uzmanınız ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

  TAMAM
  ÇIKIŞ
  Arama

  Aradığınızı bulamadınız mı?
  Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

  Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.