Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Bebeğimin Beslenmesi

12-24 Ay Bebek Beslenmesi

12 - 24 ay döneminde, artık katı gıdaya alışmış olan bebeğin beslenme süreci hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Emzirmeyi bırakma hakkındaki sorularınızın cevapları, yemek tarifleri, bebeğin gelişimi için yararlı gıdalar hakkında bilgiler bu döneme özel makalelerde sizleri bekliyor. 12 - 24 ay arasındaki çocuğunuzun severek yiyeceği tariflere buradan kolayca ulaşabilirsiniz. Deneyimli anneler için uzman önerileri sunan Nestlé sayesinde bebeğinizi sağlıklı besinlerle yarına hazırlayabilirsiniz. 

ÖNEMLİ DUYURU

Dünya Sağlık Örgütü, bebeğin ilk 6 ay boyunca yalnızca anne sütüyle beslenmesini önerir. Nestlé bu öneriyi ve sağlık uzmanınız tarafından önerildiği şekilde tamamlayıcı gıdalara başlandıktan sonra da emzirmenin sürdürülmesini tamamen destekler..

Anne sütünün bebek hastalıklarına karşı mükemmel dengeli beslenme biçimini sunması nedeniyle, doğum sonrasında bebeğin beslenmesi için en iyi yöntem anne sütü ile beslemedir.

Anne sütü ile beslememeyi tercih etmeniz durumunda, söz konusu karardan geri dönülmesinin zor olduğu hususunu lütfen aklınızdan çıkarmayınız. Bebek maması kullanımının, dikkate alınması gereken sosyal ve mali sonuçları bulunmaktadır. Kısmi bir şekilde biberonla emzirmenin başlatılması temin edilen anne sütünü azaltacaktır.

Bebek sağlığı açısından ortaya çıkabilecek riskleri önlemek üzere, bebek mamasının her zaman, etikette açıklandığı şekilde hazırlanması, kullanılması ve saklanması gerekmektedir.

Bebeğinizi nasıl besleyeceğinize karar verme aşmasında ve anne sütü için hazırlık yapılması ve anne sütünün devam ettirilmesi konusunda daha fazla bilgi almak üzere sağlık uzmanınız ile görüşmenizi tavsiye etmekteyiz.

TAMAM
ÇIKIŞ

BEBEĞİNİZİN İHTİYACI OLAN HER ŞEY

32 sonuç

Bu filtre aradığınız makaleyi bulmanıza yardımcı olacak

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.