Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
bu Makale tipini paylaş
X

Yeni başlayanlar için emzirme

 

BÖLÜM 4: Kendinize güvenin

Artık rahat evinizde emzirme konusunda ustalaştınız ve yollara düşmenin vakti geldi!

Çarşamba, Haziran 13th, 2018

Emzirmek hem sizin hem de bebeğinizin sağlığı açısından oldukça faydalı ve bir o kadar da kolay bir beslenme yöntemidir. Tek ihtiyacınız, dışarıda emzirmeniz gereken bebeğinizi ve kendinizi rahat hissetmenizi sağlayacak birkaç öneri. Evde alıştırma yapmak, emzirme konusunda ikinizin de rahat olmanızı sağlar. Kavrama ve kavramayı bozma konusuna hakim olduktan sonra bunları gözünüz kapalı yapabileceksiniz. Bazı sağlık hizmeti sağlayıcıları bebeğinizi kalabalık ortamlara götürmeden önce altı ila sekiz hafta beklemenizi önerdiğinden dolayı tekniğinizi mükemmelleştirecek bolca vaktiniz olacak. 
Halka açık alanlarda emzirmenin kilit noktası kendine güvendir:

Halka açık yerlerde emzirmek sizin hakkınızdır. Bebeğinize EN İYİSİNİ vermekten gurur duyun.

Kendine güven desteği 1: Bebeğinize en iyisini vermekten gurur duyun. Acıktığında emzirerek bebeğinize en iyi besin öğelerini sağlarsınız ve bazı ülkelerde halka açık alanlarda emzirme hakkınız kanunlar nezdinde koruma altındadır. Evden uzakta olduğunuzda tanıdığınız bir yer seçmek ya da diğer annelerle birlikte emzirmek kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayabilir.

Emzirmek, aç bir bebeğin karnını doyurmaktan başka bir şey değildir. Bu kadar basit.

Kendine güven desteği 2: Emzirmek, aç bir bebeğin karnını doyurmaktan başka bir şey değildir. Bu kadar basit. Bazı anneler emzirirken utanabilir ya da başkalarından olumsuz bir tepki almaktan çekinebilirler. Halka açık ortamlarda emzirmeyi aç bir bebeğe yiyecek vermek olarak düşünmeye çalışın. Kendinizi rahat hissetmeniz için birkaç defa deneyimlemeniz gerekebilir fakat bu son derece normaldir. Halka açık ortamlarda emzirme üzerine yapılan derinlemesine bir araştırma, çoğu annenin bebeklerini halka açık ortamlarda beslerken beklentilerinin aksine hiç ya da çok az sayıda olumsuz yorum veya bakış ile karşılaştıkları için şaşırdıklarını göstermiştir.

Emzirmek bebeğinizi beslemenin en doğal yöntemi olup ona en iyi besin öğelerini sağlar!

Kendine güven desteği 3: Emzirmek bebeğinizi beslemenin en doğal yöntemi olup bebeğinize en iyi besin öğelerini sağlar! Kendinizi rahat hissetmediğiniz zamanlarda bebeğiniz için en iyisini yaptığınızı hatırlayın. Bir yandan duygusal bir bağ kurarken diğer yandan da bebeğinizin gelişimi için ona en iyi besini sağlıyorsunuz.

Göğüsleriniz bebeğinizi beslemek için özel olarak tasarlanmıştır. Vücudunuza inanın.

Kendine güven desteği 4: Göğüsleriniz bebeğinizi beslemek için özel olarak tasarlanmıştır. Vücudunuza inanın. Emin değil misiniz? Emziren diğer annelere danışın. Evinizin dışında ilk defa bebeğinizi emzireceğiniz zaman bu annelerden birini size katılmaya davet edebilirsiniz. Göğüslerinize kolayca erişebilmenizi sağlayacak kıyafetler tercih edin. Kullanacağınız emzirme battaniyesi veya örtüsü ile bebeğinizin kendisini rahat hissetmesini sağlayın.

Daha fazlasını oku

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • Beslenme hakkında bilgi edinin
  • Özel pratik uygulamaları deneyin
  • Her zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hadi başlayalım!

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.