Uzmanlarımız | İyi Büyüsün İyi Yaşasın

Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye uzmanlarımız yanınızda!

Uzmanlarımızı daha yakından tanıyabilir, yazılarını özellikle takip etmek istediğiniz uzmanları favorilerinize ekleyebilirsiniz.

Cihan Avaroğlu Çocuk Hastalıkları Uzmanı TÜM YAZILARI

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Avaroğlu, 30 Ağustos 1960’ta Bolu, Gerede’de (...)

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Cihan Avaroğlu, 30 Ağustos 1960’ta Bolu, Gerede’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini aynı ilçede tamamladıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi  Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimine başladı. İngilizce hazırlık ve ilk üç yıllık temel tıp eğitimini Ankara, Hacettepe Üniversitesi’nde, kalan üç yıllık klinik tıp eğitimini de yatay geçiş yaptığı Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tamamlayarak, pratisyen hekim olarak mezun oldu.

Mesleğinin ilk yılları, zorunlu hizmet için gittiği Çankırı’nın Eldivan ilçesinde geçti. Zorunlu hizmetini tamamladıktan sonra Bandırma Devlet Hastanesi’nde pratisyen hekim olarak çalıştı.

Daha sonra, İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde uzmanlık eğitimine başladı, asistanlık eğitimi sonunda tezini ve sınavını vererek Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmaya hak kazandı.

Uzman olduğu 1996 yılından 2011 yılına kadar, önce Bandırma, daha sonra da İstanbul’da kamu ve muayenehane hekimliği yaparak çocuk hastalarına yardımcı oldu.

Tam gün yasasının çıkması ile birlikte kamu görevinden emekli oldu. Tüm zamanını Çiftehavuzlar, Kadıköy’de bulunan muayenehanesinde, çok sevdiği çocukları ve onların değerli aileleri ile geçiriyor.

Bunun yanı sıra üç yıldır, Türkiye’nin en büyük tirajına sahip olan Posta Gazetesi’nin, Cumartesi Postası ekinde Çocuk Sağlığı ile ilgili yazılarıyla yer alıyor.

Mesleğindeki ilk günden bu yana “primum non nocere,önce zarar verme” ilkesini benimsedi. Çocuklar için yararı zararından fazla ise ilaç kullanmaktan korkmadı, yararına inanmadığı hiçbir ilacı uygulamadı.

Telefonlarını hastalarıyla paylaşarak, onların iç rahatlığına her daim önem verdi. Mesleğini ve çocuklarını çok seviyor, aynı anlayışla onları büyütmeye devam ediyor.

 

DEVAMI
Elvan Odabaşı Kanar FORMEO Yönetici Diyetisyeni TÜM YAZILARI

Elvan Odabaşı Kanar, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. (...)

Elvan Odabaşı Kanar, Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nden mezun oldu. Çeşitli sağlık kuruluşlarında beslenme eğitimi ve diyet danışmanlığı hizmeti verdikten sonra, tüm tecrübelerini ve katıldığı kongrelerden edindiği yararlı bilgileri danışanlarıyla paylaşmak adına 2006 yılında FORMEO’yu kurdu. 2011 yılında ise mesleki birikimini kendi deneyim ve yorumuyla birleştirip “Doya Doya Zayıfla” adlı kitabına imza attı.

Kendini “radikal” bir diyetisyen olarak tanımlayan, popüler ve matbu diyet listeleri kadar kişiye özel planlanmamış ya da herhangi bir sağlık sorunu söz konusu olmaksızın yiyeceklere yasaklar koyan diyet listelerine de karşı çıkan Kanar, binlerce kişiye bireysel beslenme danışmanlığı verdikten sonra daha çok kişiye ulaşıp fayda sağlamak üzere çeşitli projeler planlayıp geliştirdi.

Bunlardan ilki, 2007-2012 yılları arasında yayın hayatına kesintisiz devam eden, Türkiye’nin ilk ve tek sağlık ve beslenme gazetesi; Sıfır Kalori. Bir diğeri, Türkiye’de beslenme alanında kurulan tek Anne Çocuk Departmanı. 2009 yılında Anne Çocuk Departmanı’nın Akıllı Beslenme Çantam projesiyle toplam 5000 öğrenci, veli ve öğretmen eğitim aldı.

İlki 2011 yılında düzenlenen ve ilk olarak Memeder’e bağış yapan İpek Kadınlar projesi yine Elvan Odabaşı Kanar aracılığıyla doğmuştu. Akabindeki iki yılda Kanar, özel konuk konuşmacıları ve 200 özel katılımcıyla MOR ÇATI ve Ankara Koru Rotary Kulübü’nün Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Destek Projesi’ne katkıda bulundu.

Kanar, 2010 yılında iki ortağıyla birlikte, Türkiye’nin ilk ve tek butik diyet marketi olan Fitiz Diet Market’i kurdu. 2013 yılında 2. şubeyi Beysukent’te yine Türkiye’nin ilk ve tek diyet mutfağıyla birlikte açtı. ‘Lezzeti forma sokan mutfak’ olarak hafızalara kazınan Fitiz Diet Mutfak, fit kalıp sağlıklı yaşamanın ancak ve ancak mutfakta yapılan devrimle mümkün olabildiğini gösteriyor, leziz ve kalorisi düşük yemeklerin yer aldığı zengin menüsüyle misafirlerini ağırlıyor.

Bugüne kadar 10.000’in üzerinde danışan takibi bulunan ve ADA üyesi olan Kanar aynı zamanda Türkiye Diyetisyenler Derneği üyesi ve BESVAK Yönetim Kurulu üyesi. Evli ve bir kız çocuğu annesi.

 

DEVAMI
Mehmet Müderrisoğlu Eczacı, Rebul Eczanesi Yöneticisi TÜM YAZILARI

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye (...)

Eczacı Mehmet Müderrisoğlu 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Babası Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk eczacılık okulu mezunlarından ve iki ağabeyi eczacı olan Mehmet Müderrisoğlu da 1970 yılı Nişantaşı Eczacılık Yüksek Okulu mezunu. İlk ve ortaokulu Şişli Terakki Lisesi, liseyi Ankara TED Koleji’nde okudu. 1970’ten günümüze ara vermeden Rebul Eczanesi’nde eczacılık yapmaya devam ediyor. İngilizce, Fransızca, Almanca bilen Müderrisoğlu, evli ve iki çocuklu. Kızı doktor psikolog, oğlu ise Marmara Üniversitesi Eczacılık Bölümü mezunu.

Mehmet Müderrisoğlu’nun, “Diabetes Mellitus”, “Hiper Tansiyon”, “Babamın Asrı” ve “Fakültede Öğrenemediklerim” adlı dört basılı eseri, evde hasta bakımı konusunda ise bir adet basıma hazır kitabı bulunuyor.

2010 yılında TV8’de her pazar saat 12.00-13.00 arasında yayınlanan “Yaşam Kulübü” adlı sağlık programını sundu. Eczacı Dergisi tarafından Yılın Eczacısı seçilen Müderissoğlu, 2010 yılı Altın Havan ödülünü almaya hak kazandı.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde Kozmetoloji Bölümü’nde öğretim görevliliği yaptı ve Antiaging konusunda patent aldı. Halen Yeni Yüzyıl Üniversitesi’nde eczane koçluğu dersi veriyor.

118 yıllık Rebul Eczanesi’nin yönetimini üstlenirken diğer yandan kozmetikteki deneyimleriyle MFM Cosmeceuticals markasıyla yeni ürün araştırmaları yapıyor. İlaç kadar etkili kozmetik olan Cosmeceuticals’lar geniş bir seri olarak şu anda üç eczanede satılıyor. Müderrisoğlu, yeni bir teknolojiyle ürettiği, içinde 23,5 ayarlık saf altın içeren GOLD MAGIC antiaging serisini de piyasaya sunmuş bulunuyor.

DEVAMI