Hamilelik süresince çatlaklar | İyi Büyüsün İyi Yaşasın

Hamilelik süresince çatlaklar

TAKİP ET

FAVORİLERE
EKLE

Çatlakları nasıl önleyebilirim?

Hamilelikte, vücuttaki genişleme süresince, eğer belli kozmetiklerle desteklenmezse doku çatlakları oluşabilir.

3
3

Çatlakları nasıl önleyebilirim?

Hamilelikte, vücuttaki genişleme süresince, eğer belli kozmetiklerle desteklenmezse doku çatlakları oluşabilir.

Çocuk sahibi olabilmek doğanın kadınlara verdiği yüce bir armağandır. Hamilelik bir kadın için her ne kadar bir armağansa da diğer taraftan bir başka insanın mesuliyetini taşımayı öğrettiği bir dönem de olmaktadır. Bu dokuz aylık süre de kadının önemli mesuliyeti doğru beslenmedir. Doğru beslenme doğacak çocuk için çok önemli olduğu kadar doğuracak anne adayının da doğumunu daha kolay yapmasını sağlamaktadır. Burada doğum yapacak olan kadının hamilelik süresince hangi haftalarda ne kadar kilo alması gerektiği ve diyetinde ne tip gıdalara ağırlık vermesi konusunda doktorlarca bilgilendirilmesi gerekmektedir. Böylece hem doğacak olan bebeğin kemik, beyin ve genel sağlığının yerinde olması hem de annenin sağlıklı doğum yapması sağlanmış olur.

Bebek bakımında dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de sigara konusudur. Sigarayı istediğiniz kadar evin içinde içmeyin, üstünüze sinen koku bebeğiniz tarafından anne veya baba kokusu olarak algılanır. Daha ileri yaşlarda okul döneminde sigaraya başlayan ilk grup içerisinde yer alma ihtimali her çocuktan daha fazla olur. Bu nedenle her şeye zarar veren sigaradan hamilelik öncesinde bile kurtulunması eğer başarılamadıysa emzirme döneminde en kısa sürede sigaranın terk edilmesi şarttır.

Artık yaşamınızın merkezini çocuğunuz oluşturacaktır. Onun sağlığı, eğitimi, geleceği her şeyden daha önemli olacaktır. Bu nedenle önce kendi sağlığınıza önem vermelisiniz. Mesuliyetini taşıdığınız bebek tümüyle sizin sağlığınıza bakacaktır. O nedenle öncelikle sigara ve alkolden kurtulmanızı, varsa aşırı kilolarınızı vermenizi tavsiye ederim.

Yorum yapabilmeniz için yapmanız gerekmektedir.