Hamile olduğunuzu öğrenmek | İyi Büyüsün İyi Yaşasın

Hamile olduğunuzu öğrenmek

FAVORİLERE
EKLE

Hamile olduğumu öğrendiğimde ne yapmalıyım?

Sizin için yeni bir dönem başlıyor. Önünüzde uzmanlarınızla birlikte adım adım gelişeceğiniz bir dönem var.

1
1

Hamile olduğumu öğrendiğimde ne yapmalıyım?

Sizin için yeni bir dönem başlıyor. Önünüzde uzmanlarınızla birlikte adım adım gelişeceğiniz bir dönem var.

2

Öncelikle doktorunuzdan randevu alın. Doktorunuz sizinle sohbet edecek, ilk sorularınızı yanıtlayacak, düzenli kontrolleriniz ve yapılması gereken testlerle ilgili bilgi verecektir.

Mutluluk paylaştıkça büyür

Haberi arkadaşlarınıza ve ailenize duyurmak hamileliğin en eğlenceli yanlarından biridir. Bazı anne adayları 12. haftaya kadar beklerken bazıları ise herkese daha en başından ilan eder. Bu size kalmış.

Araştırmalara başlayın

Bu web sitesi ve kitaplar gibi bilgi kaynakları hamilelik hakkında daha fazla bilgi edinmenin ve bu fikre alışmaya başlamanın harika bir yoludur. Her hafta bebeğinizin nasıl geliştiğini öğrenebilir, bundan sonra neler bekleyebileceğinizi ve buna nasıl hazırlanabileceğinizi görebilirsiniz. Doğum öncesi kurslara yazılmak da yine aynı deneyimi yaşayan başka anne adayları ile birlikte öğrenmenin harika bir yoludur.

Kendinize iyi bakın

Bol bol istirahat etmek, iyi beslenmek ve egzersiz yapmak sağlıklı bir hamilelik geçirmenize yardımcı olmanın yollarıdır.

Destek alın

Arkadaşlarınız, aileniz ve sağlık profesyonelleriyle konuşmak çok önemlidir. Onlar sorularınızı yanıtlayabilir ve endişelerinizi giderebilir. Ayrıca etrafınızda sizinle aynı zamanda doğum yapacak başka kadınları bulabilir ve böylece bu deneyimi onlarla paylaşabilirsiniz.

Keyfini çıkarın

Sadece 9 ay sürecek. Hayat boyu, hatırladığınızda yüzünüzü gülümsetecek şu 9 ayın neden keyfini çıkarmıyorsunuz?

Yorum yapabilmeniz için yapmanız gerekmektedir.