Çocuklu ve sağlıklı yaşam | İyi Büyüsün İyi Yaşasın

Çocuklu ve sağlıklı yaşam

TAKİP ET

FAVORİLERE
EKLE

Yaşamınızın merkezi: Bebek

Artık yaşamın merkezinde bebeğiniz var. Peki ona sağlıklı ortamı sunmak için nelere dikkat etmelisiniz?

1
1

Yaşamınızın merkezi: Bebek

Artık yaşamın merkezinde bebeğiniz var. Peki ona sağlıklı ortamı sunmak için nelere dikkat etmelisiniz?

Bir anne olarak doğum yapmış olsanız da emzirme dönemi sonrasında memelerinizde yumuşama ve hafifçe sarkmayı hissedebilirsiniz. Bu, güzelliğinizden ve dişiliğinizden bir şey kaybettiğinizi göstermez. Özellikle bu gün bu tip vakalar için emzirme dönemi sonrasında kullanılmak üzere kremler yapılmıştır. Kendini eski formunda hisseden kadın kendine güveni olan kadındır. Onun bakacağı bebek de sevgi ile büyür ve sağlıklı olur.

Bebek bakımında en önemli olan noktalardan biri de sigara konusudur. Sigarayı istediğiniz kadar evin içinde içmeyin, üstünüze sinen koku bebeğiniz tarafından anne veya baba kokusu olarak algılanır. Daha ileriki yaşlarda okul döneminde sigaraya başlayan ilk grup içerisinde yer alma ihtimali her çocuktan daha fazla olur. Bu nedenle her şeye zarar veren sigaradan, hamilelik öncesinde bile kurtulunması, eğer başarılamadıysa emzirme döneminde en kısa sürede sigaranın terk edilmesi şarttır.

Artık yaşamınızın merkezini çocuğunuz oluşturacaktır. Onun sağlığı, eğitimi, geleceği her şeyden daha önemli olacaktır. Bu nedenle önce kendi sağlığınıza önem vermelisiniz. Mesuliyetini taşıdığınız bebek tümüyle sizin sağlığınıza bakacaktır. O nedenle öncelikle sigara ve alkolden kurtulmanızı, varsa aşırı kilolarınızı vermenizi tavsiye ederim.

Yorum yapabilmeniz için yapmanız gerekmektedir.