Bebeğinizin ilk 1000 günü | İyi Büyüsün İyi Yaşasın

Bebeğinizin ilk 1000 günü

FAVORİLERE
EKLE

Hamilelikle başlayan ilk 1000 gün neden önemlidir?

İlk 1000 günde bebekler hiçbir dönemde olmadığı kadar hızlı büyür ve zihinsel kapasitelerinin önemli bir kısmına ulaşır.

ilk1000gun_spot
ilk1000gun_spot

Hamilelikle başlayan ilk 1000 gün neden önemlidir?

İlk 1000 günde bebekler hiçbir dönemde olmadığı kadar hızlı büyür ve zihinsel kapasitelerinin önemli bir kısmına ulaşır.

Hamileliğin ilk günü ile başlayan, yani annelerin henüz minik misafirin varlığından habersiz olduğu andan itibaren 2 yaşın sonuna kadar devam eden süreçte ilk 1000 gün çocuk gelişiminde büyük önem taşır. İlk 1000 günde bebekler yaşamlarının hiçbir döneminde olmadığı kadar hızlı büyür ve ileride kullanacakları zihinsel kapasitelerinin önemli bir kısmına ulaşır.

Bugün yetişkinlikte görülen diyabet, obezite ve kardiovasküler hastalıklar sadece yaşam tarzından kaynaklanan hastalıklar olarak görülmüyor ve direkt olarak erken dönem beslenme ile ilişkilendiriliyor.

Bu sebeple, bebeklerin nasıl beslenmesi gerektiği ile ilgili güvenilir kaynaklardan edinilen pratik tavsiyelerle çocuklarımızın yaşamının ilk gününden itibaren onların gelecekteki sağlıklarına etki etme fırsatı elimizde.

Tam da bu noktada en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın sağlıklı büyümeleri ve gelişimleri için doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmak zaman geçtikçe daha zor hale geliyor. Günümüzde annelerin bilgi edinme amacıyla danıştıkları kaynaklar arasında internet ilk sırada geliyor.

Bu yüzden Nestlé olarak bizler ilk 1000 gündeki beslenmenin önemini vurgulayan, bilimdeki en son bulgulara dayananarak güvenilir ve doğru bilgiyi sunan eğitim ve içerik platformu Nestlé İyi Büyüsün İyi Yaşasın’ı yarattık.

Bebek beslenmesi ve bakımı ile ilgili A’dan Z’ye tüm merak edilenleri bilimsel bir platformda annelerle buluşturan www.iyibuyusuniyasasin.com ile temelleri bebek beslenmesine dayanan dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi olarak sağlıklı nesillerin yetişmesine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.

Bebekler iyi büyüsün, iyi yaşasın diye durmadan çalışıyoruz.

Yorum yapabilmeniz için yapmanız gerekmektedir.