Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

elmalı yulaflı püre tarifi

6-12 ay

6. Aydan Büyük Bebekler İçin Elmalı Yulaflı Püre Tarifi

ZorlukKolay

Porsiyon Sayısı1

Hazırlama Süresi15dk

Pişirme Süresi0dk

Toplam süre15dk

İçindekiler
  • Yarım orta boy kırmızı elma
  • 1 tatlı kaşığı yulaf unu veya robottan geçirilmiş yulaf ezmesi

Elmalı Yulaflı Püre

Çocuklarımız için özel bir püre tarifimiz var! Çocuklarımızın 6. ayını doldurduğundan itibarenki süreçte ilk tanıştığı yemekler aslında püreler. Hem pratikler hem de birazcık kafa karıştırabiliyorlar. Sadece meyveyi püre halinde mi verelim, içine bir şeyler ilave edelim mi, sebze püresi mi verelim? Ebeveynler olarak aklınızda birçok soru işareti olabiliyor. Diyetisyen Elvan Odabaşı’nın tavsiyesi çocukların öncelikle sebze püreleriyle başlamaları.

Videodaki tarifimiz ise bir meyve püresi... 6. Aydan itibaren bu tarifleri deneyebilirsiniz. Altıncı ayın bir tadım ayı olduğunu lütfen unutmayın. 6 ay 1 haftalıktan 6 ay 4 haftalık oluncaya kadarki süreçte tatlı kaşığıyla gıdaları bebeğimize tattırıyoruz. Bebeğiniz böylece birçok lezzete olumlu tepki verecek. Bu nedenle en kadar yerse o kadar iyidir mantığından uzak durmalıyız.

Pürelerimizi zenginleştirmeye 6. Ayın 2. veya 3. haftasından itibaren başlayabiliriz. Zenginleştirirken neler kullanacağız? Bu tarifte yulaf ezmesinden elde ettiğimiz bir unumuz var. Yulaf ezmesini un haline getirip kullanmamızın nedeni gıdamızı zenginleştirmek. Böylelikle hem B grubu vitaminlerden, hem beta glukandan gıdamızı zenginleştiriyoruz. Bir yandan bebeğimizin bağışıklık sistemine destek oluyoruz, diğer taraftan da sindirim sistemine destek oluyoruz. Un haline getirdiğiniz yulafı püre haline getirdiğiniz elmanın içerisine katıyoruz ve karıştırıyoruz, püremizin biraz pütürlü kalması önemli. Tarifimiz hazır, afiyet olsun!

ÖNEMLİ DUYURU 

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.