Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

havuçlu buğday çorbası tarifi

12-24 ay

12-18 Aylık Bebekler için Havuçlu Buğday Çorbası Tarifi

ZorlukOrta

Porsiyon Sayısı4

Hazırlama Süresi20dk

Pişirme Süresi15dk

Toplam süre35dk

İçindekiler
  • 1 orta boy havucun rendesi
  • 2 çorba kaşığı buğday
  • 1 tepeleme çorba kaşığı tam buğday unu
  • 250ml inek sütü (2.5 çay bardağı)
  • 140 ml su (1.5 çay bardağı)
  • 2 tatlı kaşığı zeytinyağı
  • Bir tutam karabiber

Havuçlu Buğday Çorbası

Bu seferki tarifimiz 12. aydan itibaren çocuklarımız için hazırladığımız bir tarif. İçerisinde havuç var, neden mi havuç var? Çocuklarımızın göz sağlığı ve cilt sağlığı için içerisine havuç koyduk. Onun dışında içerisinde buğday kullanacağız, tam buğday unu kullanacağız. Sütümüz var, süt yerine yine devam sütü kullanabilirsiniz bu tarifimizin içerisinde. Bir miktar su ekleyeceğiz, karabiberimiz var. Az miktarda 1 yaşı geçtiğinden dolayı iyotlu tuzumuz var ve zeytinyağımız var.

Şimdi öncelikle tenceremize bir tatlı kaşığı zeytinyağımızı ekleyelim. Ve tam buğday unumuzu ekleyip çok da yakmadan şöyle unu hafifçe bir çevirelim. Burada amacımız unun o çiğ kokusunu ortadan kaldırmak, kesinlikle çok kavurmamalısınız. Şimdi yavaş yavaş sütümüzü ilave edelim. Sütümüzle un homojenize bir kıvama geldikten sonra içerisine bir buçuk çay bardağı kadar suyumuzu ilave ediyoruz. Bir tatlı kaşığı zeytinyağını tavamıza koyuyoruz. Hemen akabinde bir orta boy rendelenmiş havucumuzu içerisine ekliyoruz. Haşlanmış buğdayımızı da çorbamızın kaynayan suyuna ekliyoruz. Pişen havucun kokusunu almaya başladığımız anda çorbamızın içerisine sotelediğimiz havucumuzu katıyoruz. Gördüğünüz gibi hemen çorbamızın rengi turuncuya döndü. Ve en son çorbamıza tabii ki tuzumuzu, az tuz ilave ediyoruz. Çocuk beslenmesinde tuza dikkat, iyotlu tuz kullanıyorsunuz. Çok az karabiber katabiliriz, birazcık baharatlarla tanıştırmakta fayda var, evet. Çorbamız hazır, evet. Bu tarifimiz de çocuklarımız içindi, emziklilik döneminizde sizler de kullanabilirsiniz bu tarifimizi. Bununla bol bol süt salgılayabilirsiniz, çocuklarınızı da sağlıklı bir şekilde besleyebilirsiniz.

ÖNEMLİ DUYURU 

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.