12-18 aylık bebeğimle nasıl oynamalıyım? | İyi Büyüsün İyi Yaşasın

12-18 aylık bebeğimle nasıl oynamalıyım?

FAVORİLERE
EKLE

1 yaşından büyük bebekler için geliştirici oyunlar

Oyun saati, 1 yaşından itibaren aynı zamanda öğrenme zamanı da demek!

2
2

1 yaşından büyük bebekler için geliştirici oyunlar

Oyun saati, 1 yaşından itibaren aynı zamanda öğrenme zamanı da demek!

Bebeğinizin taklit yeteneklerinin geliştiği ve yavaş yavaş ayaklandığı bu dönemde birkaç ipucuyla oyun saatlerini daha da verimli hale getirebilirsiniz.

Çocuğunuz için oyuncaklar ve oyunlar

12-18 aylık bebeğimle nasıl oynamalıyım?

  • Yeni yürümeye başlayan çocuklar taklit ile öğrendiğinden evcilik oyuncakları ve oyunları bu yaştakiler için harikadır. Oyuncak telefonlar, süpürgeler hep çok eğlencelidir. Tabii müzikli çiftlik kamyonları ve evleri, arabalar ve greyderler de öyle. Ve hatta eğer yeriniz varsa, oyuncak bir mutfak veya iş tezgâhı alabilirsiniz.
  • Taklidi teşvik eden tüm oyuncaklar faydalıdır. Yeni kelimeler veya sesleri öğrenmesine yardımcı olabilecek elektronik oyuncaklar bulmaya çalışın.
  • Üzerine binilen oyuncaklar çok popülerdir ve yeni yürümeye başlayan çocuğunuzun bağımsızlığını kazanmasına yardımcı olur. Piyasada bu tür çok çeşitli oyuncak bulunduğundan, evinize uygun bir tanesini seçtiğinizden emin olun. Ve eğer evde montaj işi yapmaktan hoşlanan biri değilseniz, kolayca monte edilen bir oyuncak seçin.
  • Yıkanabilir boyalar ve kalemler yaratıcılığını ifade etmesine yardımcı olacaktır.
  • Yapı blokları ile de bu yaşta artık oynayabilir. Bunlar ahşap bloklar gibi oyuncaklar olabilir.
  • Yeni yürümeye başlayan çocuklar dışarıda olmayı severler. Toplar ve tünellerin yanı sıra eğer yeriniz varsa merdivenler, kaydıraklar ve salıncaklar da dışarıda çok eğlenmelerini sağlar. Her zamanki gibi, çocuğunuzun yanında her an birisi bulunmalıdır.
Yorum yapabilmeniz için yapmanız gerekmektedir.