Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Paylaş
X

peynirli yulaf unlu omlet tarifi

6-12 ay12-24 ay

10. Aydan Büyük Bebekler için Peynirli Yulaf Unlu Omlet Tarifi

ZorlukKolay

Porsiyon Sayısı1

Hazırlama Süresi10dk

Pişirme Süresi10dk

Toplam süre20dk

İçindekiler
  • 1 tam yumurta
  • 1 çay kaşığı zeytinyağı ya da terayağı
  • 1 ince dilim az yağlı tuzsuz beyaz peynir
  • 1 silme çorba kaşığı yulaf unu

Peynirli Yulaf Unlu Omlet

İyi Büyüsün İyi Yaşasın mutfağından hepinize merhaba, bebeklerimiz için şahane bir omlet tarifimiz var. 10. aydan itibaren kullanabileceğimiz bu tarif bizler için çok önemli. Çünkü artık bebeğiniz bu tariflerle beraber hem dünyayı hem de lezzetleri keşfediyor. Bebeklerde beslenme zekasının gelişimi için parmaklarının kullanılma dönemi başladı. Onun için lütfen bırakın serbest çalışsınlar, bütün besinleri mıncıklasınlar, ağızlarına götürsünler. Tabii ki siz bu arada takip edin ama lütfen sert müdahalelerden ve endişeli müdahalelerden kaçınmaya çalışın ki yiyeceklerle aralarındaki uyumu daha kolay yakalayabilelim.

Bugünkü tarifimizin içerisinde omlet yaptığımız için tabii ki yumurta var ama yumurtayla ilgili de aklımıza birtakım soru işaretleri takılabiliyor. Acaba biz tam bir yumurtayı hangi dönemde vermeliyiz? Genel olarak yumurtayı 1 yaştan itibaren tam olarak kullanıyoruz ama 10. aydan itibaren eğer ki bebeğinizin alerjik bir öyküsü yoksa yumurtanın beyazını ve sarısını bir arada tam olarak kullanabilirsiniz. Yumurtanın beyazını da yine aynı şekilde sarısında yaptığımız gibi 7 gün boyunca azar azar deneyerek kullanıyoruz ki alerjik herhangi bir reaksiyon yaratıyor mu yaratmıyor mu onu gözlemlememiz gerekiyor.

Tarifimizin içerisinde bir tane yumurta kullanıyoruz. Omletimizin içerisinde peynirimiz var, şimdi içerisine yulaf unu katacağız. Tarifimizde sadece bir çay kaşığı kadar zeytinyağı kullanıyoruz, Riviera tercih edelim. Veya bir çay kaşığı kadar tereyağı kullanıyoruz ama yakmamaya dikkat ediyoruz. Çocuk beslenmesinde yağları yakmamak çok önemli, genel beslenmede de yağları yakmamaya özen gösteriyoruz. Gülen bir omlet yapacağımız için yumurtayı ince bir şekilde yayalım. Ve evet, omletimiz hazır. Omletimizi şirin bir tabağa yerleştirelim. Tabaklarınızı bile tercih ederken renklerine özellikle dikkat edin çünkü çocuklar bu dönemde renklerden çok etkileniyorlar. Küçük bir şey yapacağız sadece, iki tane domatesten göz yapalım. Salatalıktan da bir gülen yüz yapalım. Evet, tarifimiz hazır. 3 yaşa kadar tabaklara mutlaka sihirli dokunuşlar yapın ki çocuklarınız mutlu mutlu yemek yesinler. Bütün öğünlerini keyifle tüketsinler ve onların yaratıcılıklarını da besleyelim.

ÖNEMLİ DUYURU

İlk 6 ay sonrasında, anne sütü ile birlikte veya anne sütü ile beslemenin mümkün olmaması halinde besin değeri yüksek tamamlayıcı gıdaların verilmeye başlanması gerekmektedir. Bebeklerin farklı hızlarda büyümeleri nedeniyle, sağlık uzmanlarının, bebeklerin tamamlayıcı gıdaları almaya başlamaları açısından uygun zamanın belirlenmesi konusunda ebeveynlere tavsiyelerde bulunmaları gerekmektedir. SMA® OPTIPRO® 3 anne sütünün yerine geçmez ve yeterli tamamlayıcı gıdalar ile birlikte kullanıldığında, 1 yaşın üzerindeki sağlıklı küçük çocukların giderek çeşitlenen diyetlerinde gerekli olan temel besin öğelerini sağlamaya yardımcı olmak üzere üretilmiş devam sütüdür ve sağlık profesyoneli önerisi ile kullanılmalıdır.

Bebekler için en iyisi anne sütüdür.

İlk 1000 Gün Kulübüne Katılın

Annelik, ömür boyu süren bir yolculuktur. Bebeğiniz iyi büyüsün, iyi yaşasın diye ihtiyacınız olan her şey burada.

  • beslenme hakkında bilgilerBeslenme hakkında bilgi edinin
  • pratik uygulamalarÖzel pratik uygulamaları deneyin
  • smaHer zaman ihtiyacınız olan yardım ve cevapları alın

Hemen Üye Ol

Arama

Aradığınızı bulamadınız mı?
Bebeğiniz için ne arıyorsunuz?

Aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için Akıllı Arama Motorumuzu deneyin.